now loading
Menu
  • No products in the cart.
Go to cart

Total : £0.00

Blog fotograficzno-podróżniczy – Start

17 czerwca 2018

„Nieruchoma fotografia to chwila obdarzona przywilejem trwałości” – Susan Sontag

Trudno jednym zdaniem podsumować ideę, która mi przyświecała przy zakładaniu tego bloga, ale powyższy cytat jest całkiem trafny. Podróże to dla mnie momenty, chwile uwiecznione na zdjęciu. Według Susan Sontag, „Za pośrednictwem fotografii świat staje się serią niepowiązanych ze sobą luźnych cząstek” i w takiej formie chciałbym prowadzić tego bloga.

Jeden wpis = konkretny moment, chwila niezwiązana z innymi, stosownie opisana 😉 i uwieczniona na zdjęciu. To samo zdjęcie zrobione dzień później, albo o innej porze dnia może opowiadać zupełnie inną historię.

Co to jest moment ? To mikroskopijny wycinek mojego życia, najczęściej podczas podróży, uwieczniony na fotografii. Pozornie nieistotny (stąd: To Tylko Momenty) bo zarejestrowany aparatem w ułamku sekundy, ale w praktyce często przełomowy, zmieniający człowieka.

Cała idea narodziła się chyba podczas oglądania galerii World Press Photo w Sevilli. Każde zdjęcie miało tam obszerny opis, tak, aby odbiorca mógł sobie całą historię odpowiednio wyobrazić. Dzięki temu zdjęcia mają kontekst, a ich charakter nie jest tak wyidealizowany, jak np. na Instagram, gdzie treść jest marginalna.

Odnośnie technicznych aspektów to założenie jest bardzo proste, zapożyczone z IT 😉 KISS principle – Keep it simple, stupid. Ma być prosto, przejrzyście banalnie. Najważniejsze są zdjęcia i treść – reszta to tło.

Do zrobienia jest jeszcze sporo, ale od czegoś trzeba zacząć 🙂 Czas – Start.